Uudised

Wähja festival ja triiphoonete päev

05.08.2021

7.augustil

 Lääne-Virumaal Ao külas peetakse 7. augustil teistkordselt Wähja Festivali, kus rambivalgusse seatakse Eesti jõevähk ja puhas kodumaine toit. Lisaks juba tuttavale meeleolukale kohaliku toidu laadale saab kaasa elada Eesti esimesele näkitriatlonile.

Näkitriatlon on krutskitega takistusrada Wähja Festivali moodi, mille läbimisel astub konkurentsi mitmeid võistluspaare. Neid ootab ees näkikandmine, Põltsamaa jõelt vähkide otsimine ja muud kavalad takistused. Mõõduvõtt pakub pealtvaatajatele nii pinevust kui ka lõbusat kaasaelamist. Triatloni algus on kell 12:00

Näkifolkloor on osa laiemalt vähipüügikultuurist, mida festival on võtnud südameasjaks au sees hoida. Üritusel on kohal teadlased Mati Kivistik ja Margo Hurt, kes räägivad külalistele lähemalt jõhevähi populatsioonist Eestis, selle probleemidest, vähipüügi eetikast jm.

See kõik leiab aset saateks kohaliku toidu laadale, kus kauplevad kodumaised tegijad lähemalt ja kaugemalt. Pakutakse nii vähi- ja kalaroogasid kui ka muud eestimaist puhtast toorainest toidukaupa. Lisaks ootab pere pisemaid möllamiseks põhuala ja nukuetendused. Laadapäeva veab muusik Mait Trink.

Pärast päevast laadamelu võtab festivali kokku suvine vähiõhtusöök vabas õhus koos kontserdiga. Menüü eest hoolitseb kõrgelt hinnatud restorani Rataskaevu 16 peakokk Veiko Ojala ja kontserdi annab andekas duo Vaiko Eplik ja Priit Võigemast, kes esitavad palu oma sügisel ilmuvalt kauamängivalt. 

Lisainfo:
Wähja Festival FB
Kaur Salus
kaursalus@gmail.com
tel: 56 478 105

Avatud triiphoonete ja aedade päev

Oma triiphooned ja aiad avavad ja pakuvad teile kohalikke maitseid 20 põnevat kohta Harju – ja Lääne-Virumaal.  Külalisi oodatakse  7. augustil kella 11.00 -17.00. 

Link päevale https://kohaliktoit.arenduskoda.ee/sundmused/avatud-triiphoonete-ja-aedade-paev/

PAIK piirkonnas osalevad:

Aali Ajaviitetalu avab Näkiuurimiskeskuse triiphoone ning ootab teid II Wähja festivalile.  Võimalus osta eestimaist jõevähki

Maretaru-Uuetoal on võimalik tutvuda eheda taluga: kasvuhoonetaimedega, küülikuid hellitada, külakiigel kiikuda ja loomulikult maitsta talukohviku toitu.

« Tagasi

Viimane uudis

Tuleviku töötoad Pandivere Paeriigis Allikate Allikal

toimuvad 2022.aasta jaanuaris

Loe lähemalt

Kalender

Tagasi
Jaanuar 2022
Edasi
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31           

Küsitlus

Pole aktiivset küsitlust