Uudiste arhiiv

17.-21. aprillil võõrustasid meie naisettevõtjaid kolleege Rootsist

09.05.2013

Kohtumine toimus projekti "Cultural heritage and women's entrepreneurship" ja LEADER programmi toetusel.

Rootslannadele pakkus suurt huvi tutvumine ETNA Mikrokrediidi projekti tegevusega Pandivere piirkonnas ning Ida-Virumaal. Külalised tutvusid Narva linnaga, käidi ka Narva-Jõesuus ja Toilas, toimusid kohtumised  sealsete  naisettevõtjatega. Narvas oli meie teejuhiks seal elanud Kristel Habakukk, kes tunneb Narva ajalugu ning on läbilõhki pärandkultuuri teemat kandev ettevõtja Viljandimaalt.
Rootsi naisettevõtjatele tutvustasid  oma ettevõtlust Ülle Vahtra Lõngaliisust, kelle tooteid hakkab üks Rootsi ettevõtja oma kodumaal ka edasi müüma ning Avinurme Puiduaida pere, kes viis läbi ka laastust kaheksanurkadega külmkapimagnetite valmistamise töötoa. Sealjuures tegi Avinurmes ostlemise väga mugavaks Puiduaia pakutud võimalus saata ostud järelsaadetisena Rootsimaale.
Külalistele tutvustati ka Pandivere piirkonda ning siinsete naisettevõtjate tegemisi ja nende võimalusi arendada ettevõtlust läbi erinevate projektide.
Pandivere naised on aga juba praegu valmis jätkuprojektideks ning hetkel valmistutaksegi Rootsis toimuvateks temaatiliseks Eesti päevaks, mis leiavad aset tänavu mais. Eesti päevadel valmistab muuhulgas Kadri Kopso kaasavõetud jahust ja muudest kohalikest ainetest maitsvat eesti leiba ning teisi küpsetisi. Samuti on meie naisettevõtjatel kavas osaleda Rootsis toimuval käsitööde näitusmüügil.
Rootslannade külaskäigu ajal toimus ka Eesti ja Rootsi naisettevõtjate ümarlaud, kus jõuti ühisele järeldusele, et ettevõtjate jaoks on väga olulised nii piirkondlikud kui ka rahvusvahelised koostöövõrgustikud ning kohtumised  uute ideede ja kogemuste saamiseks.
 

« Tagasi

Viimane uudis

Põhja-Eesti ettevõtjate tooted on oodatud kohaliku toidu- ja joogimeenekonkursile

Loe lähemalt

Kalender

Tagasi
Juuli 2020
Edasi
E T K N R L P
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   

Küsitlus

Pole aktiivset küsitlust