Projektid

 

PAIK osaleb Mikrokrediidi projektis

Alates 1. juunist 2012 algas projekt, mis läbi 20 kuu arendab ja toetab naisi maapiirkondades üle Eesti. AEFi kriisiprogrammist toetust saanud projekti kaudu luuakse kümnes Eestimaa paigas grupid naistest, kes soovivad alustada oma ettevõtlusega või arendada uusi suundi olemasolevas ettevõtluses. 

Grupis osalevatele naistele pakutakse võimalust osaleda mentorgrupis, ettevõtluses kogenud ja koolitatud mentori käe all, saada osa ettevõtluskoolitusest ja kui on selge ettevõtluse idee, siis saada ka soodsa intressiga väikest laenu ettevõtte tegevuste rahastamiseks. Laenusaamine toimub laenugruppide programmi põhimõttel, mis tähendab, et laen antakse grupile ja grupp on vaba otsustama, kui palju ja kellele grupis laenu anda, see programm toimib usalduse ja vastastikuse käenduse põhimõttel ja eeldab grupiliikmete üksteise toetamist ja koostööd. Projekti partneriteks on MTÜ ETNA Eestimaal ja Maaelu Edendamise Hoiu-Laenuühistu

Info MTÜ ETNA Eestimaal kodulehelt www.fem.ee  või  e-kiri:  kertu@kermalen.eu  tel: 32228449

"Cultural heritage of Women and Entrepreneurship" 

Programm: Nordplus Adult
Periood: 01.08.2011- 31.12. 2012

 

Osalejad Rootsist, Eestist ja Lätist
Rootsi: Origin Resource Centre Grännast
 Läti: Läti Maaülikool ja Läti Maanaiste Ühendus)
Eesti: MTÜ ETNA Eestimaal ja MTÜ PAIK
Projekti koduleheküljega saab tutvuda siin
 Projekti tutvustus:
Naised osalevad mentorgruppides 6 kuu vältel, grupid kohtuvad kord kuus ning toimuvad ideereisid Eestis teiste ettevõtjate juurde. Külastavad projekti partnerriikidest pärit teisi naisettevõtjaid, samuti on nad valmis olema vastuvõtjaks oma ettevõttes nii Läti kui Rootsi naisettevõtjate vastuvisiitidel.
Projekti lõppedes on tekkinud piirkonda võrgustik naistest, kes on teadvustanud pärandkultuuri ja turismi võimalikke seoseid ning rikastanud seeläbi oma ettevõtlust ja piirkonda.
Maapiirkonna naisettevõtjatel, kes pakuvad oma tooteid ja teenuseid on sageli raske oma äriideid rakendada ning oma ettevõtlust arendada ja teenida vahendeid äraelamiseks. Põhjuseks võib olla, et need ettevõtjad tegutsevad hajutatud piirkonnas, raske on leida kliente, kellele oma teenuseid ja tooteid turustada. Seda aitaks teha , kui ettevõtjad moodustavad oma võrgustiku, mille kaudu on lihtsam oma tegevust reklaamida, tooteid arendada ja turustada. See loob ühtlasi vajaduse elukestva õppe arendamiseks ja korraldamiseks maal.                                                                                                                
Samuti on see üheks võimaluseks koos ettevõtluse arenemisega  säilitada piirkondlikku kultuuripärandit ja traditsioone, anda vabadele hoonetele uus kasutusotstarve, otsida uusi lahendusi ning tuua piirkonda turiste.


Viimane uudis

Seminar-arutelu Pandivere piirkonna koostööks.

Loe lähemalt

Kalender

Tagasi
Jaanuar 2021
Edasi
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
             

Küsitlus

Pole aktiivset küsitlust